The Diary of a Teenage Girl (2015)

(C) Sony Pictures Classics

Möödunud aasta alguses lavastus Sundance’i filmifestivalil Marielle Helleri lavastatud The Diary of a Teenage Girl, mis nii kriitikute kui ka kinopubliku seas on enamjaolt positiivset tagasisidet kogunud.

Sarnaselt paljudele teistele filmidele, on ka selle aluseks varem trükis ilmunud raamat. Konkreetsel juhul selleks samanimeline Phoebe Gloeckner’i graafiline romaan, mida on sageli ka (semi)autobiograafiliseks peetud.

The Dary of a Teenage Girl tegevustik toimub 1970. aastate San Fransiscos ja peategelaseks on 15-aastane Minnie Goetze, kes kaotab süütuse oma ema peigmehele. Sellega rulluvad lahti neiu armastuseotsingud, mille suurimaks probleemiks on oskamatus teha vahet armastusel ja seksil.

Vast ei ole teemat arvesse võttes üllatav, et Gloeckner’i teos võib kohati väga toores olla, kuid sellega käsikäes käib Minnie aus ning intellektuaalne kommentaar teda ümbritsevatele maailmale.

Ka lõpp on pigem õnnelik, sest Minnie ei lähe selles maailmas hukka. Ta mõistab, et kõige olulisem on esmalt iseend armastada, küll teised järgi tulevad ning proovib väikeste sammude kaupa ellu viia oma unistust saada kunstnikuks.

Muide, 2014. aastal valis ajakiri Rolling Stones The Diary of a Teenage Girl’i 50 parima superkangelastest mitterääkiva graafilise romaani hulka. Neli aastat enne seda mugandas Heller selle teatrilavale ning lõpuks tõi selle ka filmisõpradeni.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s