Kohtume taas, Meg Caboti “Printessi päevikud”, I-III raamat

Põhikooli viimastes klassides olin suur Meg Caboti “Printsessi päevikute” sarja sõber. Selle mõjul isegi hakkasin varasemast kordades aktiivsemalt oma päevikuid pidama ning kirjutasin neisse ajast ja kohast sõltumata. Enne seda elasin kujutlusega, et päevikusse tuleb õhtul oma toas kirjutada. Seega ühelt poolt oli see sari tohutuks abiks mu (kirjaliku) eneseväljenduse kujunemisel.

Lugesin hiljuti sarja esimesed kolm raamatut uuesti läbi ning pean tõdema kahte asja: 1) saan poppkultuuri viidetest kordades rohkem aru, kui esimest korda lugedes, 2) mulle ei meeldi enam selle sarja juures õieti miski. Tegelikult kolme: armas aeg!, isegi “Printsessi päevikute” sarja ei saa mitu korda Donald Trumpi nime nägemata lugeda.

Mul on see postitus nädalaid mustandina seisnud. Mõtlesin seda alustades, et kirjutan natukene kõigist kolmest raamatust, jagan omi mõtteid ja järeldusi. Tegelikkuses on asi niimoodi, et ma ei oskagi miskit kosta, sest oma mälestustes lugesin hoopis teistsuguseid raamatuid. Pettumust ei ole, pigem olen lihtsalt üllatunud ja kolmanda raamatu lõpuks ka tüdinud.

Ent lubadus sari üle lugeda sai antud ning seda ma teha plaanil. Neljas raamat on mul pooleli ning selle puhul loobusin juba eos mõttest, et kirjutan selle põhjal mingitlaadigi arvustuse. Olen lugedes lisanud erinevate kohtade peale märkmeid, kuid enamjaolt väljendavad need lihtsalt üht tunnet: facepalm. Varasemate raamatute juures ma seda nii sageli ei tundnud, kuid ei ole kindel, kas selle põhjuseks oli asjaolu, et esimesed raamatud on tsuts paremad või on mitu raamatut järjest liiga suur printsessi-doos ja kõik hakkab hullem tunduma.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s