THURSDAY MOVIE PICKS | Police Detective

Lõppeva nädala võib kokku võtta kahe sõnaga: kauaoodatud puhkus. Praegused koroona- ja reisipiirangud küll erilist stseenivahetust ei võimaldanud, kuid paus oli sellegipoolest kosutav. Kohe niivõrd, et kalendri kontseptsioon ununes ja kõik nädalapäevad läksid sassi. Seega ilmub Thursday Movie Picks plaanitust natukene hiljem, kuid viimaks oleme jõudnud teemani, millega mul on päriselt kaasa muljetada!

Heidame nüüd pikema sissejuhatuseta pilgu kolmele põnevale filmidetektiivile, -agendile ja -politseinikule.

Clarice Starling / The Silence of the Lambs (1991)

Clarice Starlingi iseseisvus, taiplikus ja haavatavus teevad temast väga huvitava filmitegelase. Kuigi Clarice pole veel täielikult väljaõpet läbinud, on ta tõestanud ennast väga hea profileerijana ning FBI kaasab ta nelja naise mõrvade uurimisse. Ta viib iseseisvalt ja meisterlikult mitmel korral läbi intervjuusid Hannibal Lecteriga, mis aitab tal paremini mõista otsitava sarimõrvari psühholoogiat. Clarice’i minevikutraumad muudavad ta küll haavatavaks, kuid ta kasutab seda oma tugevusena. Tänu sellel, et ta suuda ta mõrvatud naistega emotsionaalselt samastuda, õnnestub tal viimaks mõrvarile jälile saada ning tema viimane ohver päästa. Selle kõige taustal on Clarice kadestamisväärselt jonnakalt visa ja eneseteadlik naine, kes tõestab meestekeskses (töö)keskkonnas, et ta mitte ainult ei saa samade ülesannetega hakkama, vaid teeb seda edukamalt.

Marge Gunderson / Fargo (1996)

Marge Gunderson pole ainult suurepärane filmipolitseinik, vaid üks parimaid tegelaskujusid vendade Coenite repertuaaris. Ta juhib mõrvauurimist olles samal ajal viimaseid kuid rase ning hoolitsedes (ja tundub ka, et ülal pidades) oma kunstnikust abikaasat, kuid selle kõige taustal ei kaota ta oma huumorimeelt, elutervet suhtumist ning südamlikku ja sooja olekut. Marge’i tähelepanelikkus, läbinägelikkus ja kindlajoonelisus teevad temast väga hea politseiniku ja ülemuse. Ta on väga osav prioriteetide loomisel ja ehkki Marge naudib oma tööd, ei saa juhtumi lahendamisest tema kinnisidee (nagu on kombes väga-väga paljudes filmides, mille keskmes on politseinikud). Tema kainemõistuslikust lähenemist on palju õppida kõigil, kes kipuvad unustama, et väljaspool tööd ja karjääri eksisteerib ka muu maailm, mida kogemata jääb paljust väärtuslikust ilma.

Eddie Valient / Who Framed Roger Rabbit (1988)

Eradetektiiv Eddie Valiant spetsialiseerus varemalt multikategelaste abistamisele, kuid pärast seda, kui üks Toontowni tegelane ta venna tappis, ei või ta nende varju ka sallida. Sellegipoolest võtab alkoholiga liigselt sina peal olev Eddie vastumeelselt vastu Roger Rabbiti juhtumi uurimise. Omamoodi hämmastav on muidugi, et ta üldse suudab pahalase plaanile jälile saada ja selle paljastada, kuid Eddiest teeb meeldejääva tegelase ennekõike tema isiklik areng. Roger Rabbiti juhtum õpeatab Eddie’le oma eelarvamustest üle olema ja asju teise pilguga vaatama. Ehkki esmapilgul ei pruugi Eddie tegelaskuju olla kuigi eeskujulik, siis on tema isiklik areng võrreldes Clarice’i ja Marge’iga ehk suuremgi. See teeb temast igal juhul ühe huvitava ja meeldejääva filmidetektiivi.


Thursday Movie Picks sarja algatas WANDERING THROUGH THE SHELVES

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s