Hidden Gems | Ewan McGregor

Aasta alguses entusiastlikult välja hõigatud Hidden Gems väljakutset osa võtmine on seni täielikult läbi kukkunud. Aprilliski õnnestus see niivõrd-kuivõrd ja täiesti juhuslikult. Pöidlad pihku, et järgmised kuud oleksid paremad!

Miks Ewan McGregor?

Ewan McGregor on üks neist näiteljatest, keda mäletan juba lapsepõlvest. Tema nimi, nägu ja hääl jäid mulle meelde, sest viimased 20+ aastat olen teda kohanud täiesti erinevates ja huvitavates rollides. Mulle ei meenu sellest ajast kordagi, et oleksin mõelnud, et ta on selles rollis puine ega ei sobiks üldse seda tegelast kehastama.

Statistika

Letterboxdis on Ewan McGregory nimel 114 sissekannet. Arvesasin maha 37 kannet: dokumentaalfilmid, millele ta teksti on peale lugenud, igasugused Making of … tüüpi saated ning hämmastavalt mitu mootorratta hobiga seotud saadet. Alles jäi endiselt rikkalik nimekiri 77 filmiga. Neist olin enne seda väljakutset näinud 11.

Minu lemmik on Trainspotting ning kooliajast on erilisel kohal Moulin Rouge.

Veel olen näinud Black Hawk Down, Beauty and the Beast, Big Fish, Robots, Angles & Demons, Down With Love, Mortdecai, Amelia ja Miss Potter.

Minu algsed valikud selleks kuuks olid Velvet Goldmine (1996), American Pastoral (2016) ja Doctor Sleep (2019). See plaan ebaõnnestus ning vaatasin hoopis kahte filmi: T2: Trainspotting (2017) ja Christopher Robin (2018).

T2: Trainspotting (2017)

20 aasta pärast seda, kui Mark Renton (Ewan McGregor) varastas sõpradelt 8000 naela narkoraha, on tema uus elu Amsterdamis kokku varisemas: tema abielu on lõhki ja lahutuse äärel, teda ähvardab koondamine ning 46-aastaselt saab jõusaalis trenni tehes infarkti. Seega otsustab elus sihi kaotanud ja sügavas keskeakriisis mees ette võtta nostalgilise reisi Edinburghi, oma kodulinna ning üles otsida noorusaja sõbrad. Ootuspäraselt ei võeta teda tingimata avasüli vastu, Daniel “Spud” Murphy ja Simon “Sick Boy” Williamsoni elud ei ole roosilised ning “turismireis noorusaega” ei vasta tingimata ehk neile ootustele, mis Rentonil võisid seda teekonda alustades olla.

Võrreldes esimese filmiga (1996) on see film teise tempoga. Mitte nii eklektiline, särtsakas ja mässumeelne. See ei ole üldse halb asi, vaid annab vahetult edasi, et kuigi tegelased on vanemaks jäänud ning erinevate eluraskustega kokku puutunud, pole nad oma nooruslikku sädet püsivalt kaotanud ning neis jätkub veel küllaga tegutsemistahet. Omamoodi nauditav on ka see, et T2 peegeldab oma kultusfilmi staatusesse tõusnud eelkäijat nii pildi- kui ka helikeeles, aga kohati süžeeski.

Cristopher Robin (2018)

Palju-palju aastaid pärast seda, kui Cristopher Robin (Ewan McGregor) suureks sai ning oma Saja Aakri metsas pesitsevad sõbrad ära unustas, elab ta Londonis tähtsat täiskasvanuelu. Tal on abikaasa ja tütar, kuid töö kõrvalt ei ole tal õieti mitte millekski aega. Niisiis saadabki ta oma pere maale, et saaks segamatult hästi tähtsaks koosolekuks valmistuda. Sellest ei tule aga eriti midagi välja, sest karupoeg Puhh on teda otsima tulnud. Ta toimetab karu salaja maale tagasi, kuid tähtsad tööpaberid lähevad Saja Aakri metsas kaduma. Puhh ja sõbrad otsustavad need tagasi toimetada, sõbrunevad Cristopher Robini tütrega, kellega koos Londonisse minnakse.

Loos ei ole otseselt midagi uut ja meeldejäävat, kuid selle filmi puhul see ei häiri. Tegemist on just sellise filmiga, mis oma soojade toonide ja õnneliku lõpuga tekitab hea enesetunde. Pigem tasubki seda vaadata meeleolu loomiseks, mitte suure kunsti otsimiseks.

Kokkuvõtteks

Juhuslikult läks sedasi, et mõlema vaadatud filmi keskmes oli unustatud noorusaja taasavastamine. Siiski ei ole need päris hästi omavahel võrreldavad, sest üks film on kogu perele, teises on kõrvaltegelasteks narko, seks ja kuritegevus. Viimane meeldis mulle isiklikult rohkem, sest sellel filmil oli piltlikult öeldes rohkem liha luudel. Kaasajastatud Choose life monoloog rõõmustas väga, soundtrack oli samuti väga hea. Kuna aprill oli mu jaoks väga keeruline kuu, siis kolmandat filmi kahjuks vaadata ei jõudnud.


Hidden Gems sarjas järgmisena Viola Davis.


Hidden Gems sarja algatas Mettel Ray

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s